Markizy do okien pionowych

Markizy Fakro do okien pionowych Elektryczne i Solarne

Łukasz Wojna
Październik 18 2016

Markizy Fakro do okien pionowych Elektryczne i Solarne

Markizy montowane są na zewnątrz okien dlatego skutecznie chronią wnętrza domów przed nagrzaniem. Z przeprowadzonych przez firmę FAKRO badań wynika, że są one do 8 razy skuteczniejsze niż powszechnie stosowane rolety wewnętrzne, które zwykle zasłaniają ostre światło słoneczne. Markizy absorbują promienie słoneczne już przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz chroniąc w ten sposób przed nagrzewaniem wnętrza.            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Markiza jeszcze do niedawna utożsamiana  była z daszkiem lub zadaszeniem nad tarasem albo balkonem. Obecnie markiza stosowana jest coraz powszechniej jako ochrona przeszklonych pomieszczeń przed nagrzewaniem w budynkach jednorodzinnych, wielorodzinnych i obiektach użyteczności publicznej. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się już od wielu lat w oknach dachowych. Teraz na ryku dostępne są markizy FAKRO do okien pionowych. Markiza montowana na oknach fasadowych ma wiele zalet, które w znacznym stopniu podnoszą komfort przebywania w budynku podczas upalnych dni.

VMZ Z-Wave zasilana prądem z sieci elektrycznej (poprzez zasilacz 12VDC) i sterowana za pomocą pilota lub przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave. Współpracuje z produktami elektrycznymi FAKRO wyposażonymi w system Z-Wave jak np. okno FTP-V Electro Z-Wave czy roleta ARF Z-Wave. W szczególnych przypadkach markizą można sterować przyciskiem serwisowym umieszczonym na markizie. Do zasilania markizy jest wymagany zasilacz 12VDC

  

VMZ Solar zasilana z akumulatorów solarnych i sterowana za pomocą pilota. Może być sterowana w jednym z trzech trybów: automatycznym (samoczynne rozwijanie i zwijanie markizy w zależności od stopnia nasłonecznienia), półautomatycznym (samoczynne rozwijanie, zwijanie za pomocą pilota), obsługa za pomocą dołączonego w zestawie pilota. Markiza Solar jest zasilana z pakietu akumulatorów 12VDC zabudowanych w jej obudowie. Akumulatory są doładowywane przez panel solarny.

  

Markiza VMZ wykonana jest z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne tkaniny z włókien szklanych powlekanych PVC. Tkanina ta jest zrolowana na wałku z silnikiem i mieszczona w kasetonie z profili aluminiowych montowanym do okna lub zewnętrznej wnęki szpaletowej. W krawędziach tkaniny zatopiona jest taśma suwakowa, która utrzymuje odpowiednie jej napięcie pomiędzy prowadnicami oraz zapobiega wypadaniu tkaniny z prowadnic. Takie połączenie tkanina-profil zwiększa jej odporność na wiatr i uniemożliwia przedostanie się owadów do wnętrza. Rozwiązanie to wytrzymuje porywy wiatru o prędkości do 120 km/h, a wiatru bocznego aż do 220 km/h.

  

Udostępnij